Vytisknout

V sobotu 26. března 2011 jsme se vypravili až do Třebíče, kde sportovní oddíl BOPO Třebíč pořádal pohár v soutěžích TeamGym a TeamGym Junior. Z Trutnova se vypravily dva týmy a to v kategoriích Junior I. (do 11 let) a Junior II. (12 - 16 let). Třebíčského klání se zúčastnily oddíly z republikové špičky, takže se bylo na co dívat.

 

Závodilo se ve všech třech standartních disciplínách soutěže TeamGym Junior, tj. pohybová skladba, akrobacie (tumbling) a trampolínka.

Pro většinu dívek z týmu Junior I bylo sobotní zápolení prvním velkým závodem na celostátní úrovni, kde sbíraly zkušenosti. Po celodenním maratonu nakonec obsadily 6. místo. video

V kategorii Junior II se za Trutnov představily zkušené závodnice, avšak v této kategorii jsou letos ještě nováčkem. V silné konkurenci si vedly dobře. V pohybové skladbě a tumblingu obdržely třetí nejvyšší známky, ale trampolínka se děvčatům nevydařila nejlépe. Nebyly sice žádné pády, ovšem kvalitu provedení, hlavně přeskok přes přeskokový stůl v první řadě, ohodnotili rozhodčí nízkou známkou. Celkově děvčata vybojovala 4. místo, což splnilo očekávání trenérů. Ztráta šesti desetin bodu na medailovou příčku není nesmazatelná a dává dobré šance do budoucna.

Výsledky

Příští sobotu 2.4. 2011 se ve stejném složení vydáme bojovat v TeamGymu do Prahy.

ms

Zobrazení: 913